Zajęcia

W trosce o wszechstronny rozwój naszych przedszkolaków w warsztatach, spotkaniach z artystami oraz zajęciach dodatkowych odbywających się w naszej placówce uczestniczą wszystkie dzieci.

Czesne obejmuje uczestnictwo dziecka w następujących zajęciach dodatkowych prowadzonych przez zewnętrznych nauczycieli:

    Język angielski – codziennie.

W ramach nauczania naszych przedszkolaków języka angielskiego podjęliśmy współpracę ze szkołą języków obcych Perfect School. Jest ona nowoczesną placówką oferującą zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym na terenie Piaseczna od wielu lat. Nasze przedszkolaki biorą udział w lekcjach na terenie „Żeby kózki…”. Codziennie o tej samej porze odwiedza je ta sama pani lektor, co zapewnia im poczucie bezpieczeństwa i komfortu w poznawaniu nowego języka. Zajęcia są prowadzone dynamicznie, wykorzystują różne formy aktywności w celu zainteresowania dzieci i zachęcenia ich do czynnego uczestnictwa w zabawach, grach, rozmowach, wyliczankach itp.

   Rytmika – raz w tygodniu.
Prowadzenie – Rafał Chojnacki:

„Jestem absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Akademii Świętokrzyskiej (obecnie Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) na kierunku: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Od 6 lat organizuję i prowadzę zajęcia muzyczno-ruchowe dla dzieci w niepublicznych przedszkolach. Pracuję z nimi posługując się głównie metodą Carla Orffa. Za pomocą muzyki, mowy oraz ruchu rozwijam ich inwencję twórczą, autoekspresję i wrażliwość muzyczną. Przy pomocy instrumentów perkusyjnych dzieci muzykują, tworzą małe zespoły, rozwijają poczucie rytmu, uczestniczą w zabawach muzyczno-ruchowych. Przy akompaniamencie pianina, które jest na wyposażeniu przedszkola, poznają tonacje, proste melodie, łatwe piosenki, podejmują proces tworzenia, rozwijają wrażliwość na barwę dźwięku. Na prowadzonych przeze mnie zajęciach dzieci poznają także różne instrumenty muzyczne, takie jak: akordeon, saksofon, trąbkę, skrzypce, puzon itd. Mogą na żywo poznać ich budowę, dotknąć i podejmować próby wydobycia z nich dźwięków.”

   Warsztaty plastyczne – raz w tygodniu.
Prowadzenie – Katarzyna Ciepielak:

„Jestem grafikiem i pedagogiem z ponad 15-letnią praktyką w pracy z dziećmi w zróżnicowanych grupach wiekowych. Prowadzę autorskie warsztaty plastyczne z elementami sensoplastyki i origami. Podstawą zajęć jest stymulowanie dzieci przez sztukę do poznawania świata i doskonalenia umiejętności obserwowania, analizowania i wnioskowania. Działania pobudzające wszystkie zmysły z kreatywnym wykorzystaniem materiałów z otoczenia są przygodą, w którą ruszamy z entuzjazmem i radością charakteryzującą małych odkrywców.