Żeby kózka… to wyjątkowe miejsce , w którym śmiech, radość i poczucie bycia kimś wyjątkowym sprawiają, że nasi podopieczni czują się szczęśliwi. Panuje tu przyjazna i domowa atmosfera sprzyjająca swobodnemu i wszechstronnemu rozwojowi dzieci.

Program edukacyjny w naszej placówce oparty jest na podstawie programowej MEN. Został on również wzbogacony o elementy edukacji przyrodniczej i ekologicznej, warsztaty edukacji międzykulturowej oraz program rozwoju czytelnictwa.

Honorowym patronem naszej placówki jest Wydawnictwo książek dla dzieci i młodzieży „Widnokrąg”.

Przywiązujemy ogromną wagę do kształtowania i rozwijania wrażliwości artystycznej na wielu polach. Uczymy jak być aktywnym odbiorcą sztuki, wrażliwym na otaczający nas świat.

Nasze zajęcia plastyczne i sensoplastyka to zawsze świetna zabawa, na którą dzieci czekają z niecierpliwością. Podczas zajęć dzieci stale poszukują i odkrywają nowych mikstur, zapachów, eksperymentują z kolorem, zapachem i smakiem to niezwykłe stwarzanie realnej przestrzeni dla samodzielnych i twórczych działań.

Poprzez edukację przyrodniczą kształtujemy postawy szacunku i odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy. Dzieci obserwują i badają przyrodę, uczą się ją rozumieć i szanować, a także mądrze korzystać z jej zasobów. Uwrażliwiamy dzieci na piękno otaczającej nas przyrody i podkreślamy jej wpływ na życie człowieka.

ŻEBY KÓZKA...

ma siedzibę w willowej dzielnicy Piaseczna, w bliskiej okolicy dorzecza Jeziorki i Zielonej oraz niedalekim sąsiedztwie uroczych przyrodniczo zakątków Zalesia Dolnego.