Ekologiczna ścieżka sensoryczna

 

Ekologiczna ścieżka sensoryczna prowadzi do świata przyrody i 5 zmysłów. Ścieżka to nic innego, jak zróżnicowane podłoże, po którym można chodzić i odkrywać bogactwo doznań. Składa się z kilku odcinków wyłożonych różnymi materiałami przyrodniczymi m.in.: szyszkami, piaskiem, trawą, korą dekoracyjną oraz innymi materiałami pochodzącymi z recyklingu. Dzieci, poprzez kontakt z różnorodnym materiałem przyrodniczym, mają w zasięgu dłoni namiastkę lasu lub parku. Przy okazji uczą się co to jest recykling.

Przez zabawę chcemy poprawić integrację sensoryczną – dotyku, węchu, słuchu, wzroku, zmysłu równowagi, by dzieci mogły później osiągnąć sukcesy w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.

Obok ścieżki sensorycznej posadziliśmy piękne pachnące rośliny tak, by dodatkowo wpłynąć na zmysły dzieci, a także przyuczyć je do opieki i odpowiedzialności za nasadzenia.

W naszym przedszkolnym ogrodzie prowadzimy ciekawe projekty ekologiczno-edukacyjne, które czynią go piękniejszym i atrakcyjniejszym miejscem dziecięcych zabaw.

W okresie wiosenno-letnim i jesiennym ścieżka wkomponowana jest w naturalne otoczenie obok łąki kwietnej i placu zabaw. Natomiast w okresie zimowym zostaje zabezpieczona przed zniszczeniem.

ŻEBY KÓZKA...

ma siedzibę w willowej dzielnicy Piaseczna, w bliskiej okolicy dorzecza Jeziorki i Zielonej oraz niedalekim sąsiedztwie uroczych przyrodniczo zakątków Zalesia Dolnego.