Kadrę pedagogiczną tworzy zespół młodych, wykwalifikowanych i kreatywnych nauczycieli , dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę. Pedagodzy naszego przedszkola pracują z sercem, niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Wspomagają i ukierunkowywują rozwój dzieci mając na uwadze ich wrodzone predyspozycje i zdolności. Zajęcia odbywają się w małych grupach w celu lepszego poznania dziecka przez nauczyciela, co umożliwia indywidualne podejście do każdego z nich. W swojej pracy aktywnie wdrażają nowatorskie osiągnięcia dydaktyki w zakresie nauczania, rozwijania zainteresowań, uzdolnień i sprawdzania postępów dziecka. Nauczyciele stale podnoszą swoje kwalifikacje, biorąc aktywny udział w spotkaniach metodycznych, kursach, szkoleniach, radach pedagogicznych oraz studiach podyplomowych.

Anna Nowacka – Devillard – założycielka

„Przede wszystkim jestem mamą trójki dzieci. Z myślą o nich założyłam, prawie 20 lat temu, Francusko-Polskie Przedszkole LA FONTAINE. Później powstały szkoła podstawowa i gimnazjum LA FONTAINE. Tę edukacyjną przygodę kontynuuję w ŻEBY KÓZCE… Jestem pasjonatką książek, współzałożycielką Wydawnictwa Widnokrąg, a w wolnym czasie amatorsko uprawiam wioślarstwo.”

Dorota Kujda – dyrektor przedszkola

Ukończyłam studia magisterskie na Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi. Na stanowisku dyrektora placówki, realizuje zadania z zakresu nadzoru pedagogicznego, poznając system oświaty oraz jego strukturę i prawo oświatowe. Od zawsze moim celem życiowym była praca z dziećmi, która sprawia mi ogromną satysfakcję i przynosi nowe doświadczenia. Dążę do bycia nauczycielem kreatywnym, który swoimi pomysłami wywołuje uśmiech na twarzy dzieci. Staram się zaszczepiać w dzieciach potrzeby doświadczania i poznawania, by lepiej rozumiały otaczający je świat. Jestem osobą pogodną, która z uśmiechem idzie przez życie – staram się nim obdarzać i zarażać. Pełniąc funkcję dyrektora, spełniam się w pracy z dziećmi prowadząc zajęcia edukacyjne w najstarszej grupie przedszkolnej. Niezwykle istotne jest dla mnie kształtowanie w dzieciach postawy samodzielności oraz wiary we własne możliwości.Podążam za myślą Janusza Korczaka „Szukaj własnej drogi. Poznaj siebie, zanim zechcesz dzieci poznać. Zdaj sobie sprawę z tego, do czego sam jesteś zdolny, zanim dzieciom poczniesz wykreślać zakres praw i obowiązków. Ze wszystkich sam jesteś dzieckiem, które musisz poznać, wychować i wykształcić przede wszystkim.

Agnieszka Zięcina – nauczycielka wychowania przedszkolnego

Jestem absolwentką Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku Pedagogika Specjalna. Praca z dziećmi to droga, którą wybrałam świadomie i którą chce podążać. Przede wszystkim od dzieci uczę się czerpać radość z najprostszych rzeczy, a uśmiech dziecka to dla mnie najlepsza nagroda. W swojej codziennej pracy wprowadzam ciepłą i rodzinną atmosferę, tak aby dzieci czuły się swobodnie, a poprzez zabawę mogły pogłębiać swoją wiedzę i zdobywać nowe umiejętności. Wyznaje zasadę, że kreatywność, elastyczność, empatia oraz otwarty umysł są niezbędnymi składnikami do zapewnienia dziecku atrakcyjnych warunków rozwoju. Jestem osobą energiczną, otwartą i pełną zapału, a praca z dziećmi to dla mnie niekończące się źródło radości i satysfakcji.

Janina Czermak – pomoc przedszkolna

Jestem osobą odpowiedzialną, obowiązkową, uczciwą i sumienną. Zawsze z dużym zaangażowaniem wykonuję swoje obowiązki, często wychodzę z inicjatywą pomocy innym. Z łatwością nawiązuje kontakt z przedszkolakami, ponieważ bardzo lubię dzieci, staram się otaczać ich troską, opieką i pomocą. Czas spędzony w pracy z dziećmi przynosi mi wiele radości i pomaga zapomnieć o problemach i troskach dnia codziennego. Dzięki naszym przedszkolakom czuję się szczęśliwsza, a każdy kolejny dzień jest piękniejszy i lepszy od poprzedniego.

Agnieszka Kocuń – logopeda

Jestem absolwentką Logopedii ogólnej i klinicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas praktyk w szkołach podstawowych oraz szpitalach m.in. w Klinice Otolaryngologii w Centralnym Szpitalu Klinicznym oraz Przyszpitalnej Poradni Logopedycznej w Warszawie, jak również na oddziałach neurologicznych. Doświadczenie w pracy z dziećmi z m.in. z dyslalią, opóźnionym rozwojem mowy oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu zdobywałam odbywając staże w poradniach i przedszkolach. Cały czas staram się wzbogacać swoją wiedzę biorąc udział w licznych szkoleniach i konferencjach logopedycznych. Moją pasją jest praca z dziećmi. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie oraz holistycznie, starając się dobierać najlepsze metody terapii dostosowane do jego potrzeb oraz odkrywać i wydobywać potencjał moich małych podopiecznych.

Olga Prożalska – język angielski

Nazywam się Olga Prożalska i jestem współwłaścicielem, metodykiem i lektorem języka angielskiego w CoolKids Academy – szkole językowej dla dzieci, stworzonej przez 2 szalone matki. Niezmiernie miło mi państwa poznać. W kolejnym już roku to właśnie nasza szkoła, ma przyjemność prowadzić zajęcia angielskiego z państwa dziećmi. Gdyby ktokolwiek z Państwa miał jakiekolwiek pytania, zapraszam do kontaktu ze mną. Gdyby chcieli Państwo zobaczyć, jak wygląda nasza praca „od kuchni”, serdecznie zapraszam na nasze zajęcia.

A teraz kilka słów o mnie: zanim w końcu zrozumiałam, że nauczanie to jest to, przez 5 lat studiowałam turystkę, a zaraz po jej ukończeniu trafiam na SWPS, gdzie studiowałam filologię angielską. Już w trakcie studiów pracowałam jako lektor w szkołach językowych i przedszkolach, gdzie tak naprawdę uczyłam się jak uczyć 🙂 W międzyczasie uczestniczyłam w niezliczonej liczbie szkoleń i warsztatów metodycznych, co praktykuję do dziś, bo jak wiadomo wiedzy nigdy za wiele 😉 Nauczaniem zajmuje się od 2001 roku. Dlaczego? Bo na-wet w najgorszy, najpodlejszy i najwstrętniejszy dzień, kiedy z łóżka wstać się nie chce, wchodząc na zajęcia z dziećmi, widzę gromadę biegnących dzieci, tulących mnie i krzyczących „hurrra psysła ciocia heloł”. Cztery magiczne słowa sprawiają, ze wstrętny dzień staje się „psepiekny” Prywatnie jestem mamą Neli, Niny i Soni, na których testuję moje nowe pomysły do pracy 😉 oraz właścicielką dwóch psiaków – adopciaków Klapka i Pipi. Jeśli mam chwilę wolnego czasu (co raczej nie zdarza się często 😉 ) uwielbiam szyć, gotować i chodzić do kina

ŻEBY KÓZKA...

ma siedzibę w willowej dzielnicy Piaseczna, w bliskiej okolicy dorzecza rzeki Jeziorki i Zielonej oraz niedalekim sąsiedztwie uroczych przyrodniczo zakątków Zalesia Dolnego.