Przedszkole Żeby kózka… to kameralna placówka usytuowana w willowej dzielnicy Piaseczna, w bliskiej okolicy dorzecza Jeziorki i Zielonej oraz w niedalekim sąsiedztwie uroczych przyrodniczych zakątków Zalesia Dolnego.

Żeby kózka… mieści się w jasnym i przestronnym domu urządzonym w stylu skandynawskim, za którym roztacza się piękny ogród z recyklingowym placem zabaw, ścieżką sensoryczną, łąką kwietną oraz ogródkiem warzywno-owocowym.

Placówka jest otwarta codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-18.00.

Kalendarz dni wolnych od pracy (przerwy świąteczne, długie weekendy itp.) podawany jest do wiadomości rodziców przez dyrekcję na początku każdego kolejnego roku szkolnego.

Przedszkole oferuje edukację dzieciom w wieku od 2.5 do 5 lat.

W pierwszym semestrze roku szkolnego wszystkie dzieci zostają poddane przesiewowym badaniom logopedycznym pod kątem rozwoju mowy. W przypadku zaobserwowanych trudności czy nieprawidłowości w tym zakresie dziecko dostaje profesjonalną pisemną diagnozę logopedyczną ze skierowaniem do terapii (możliwość zajęć organizowanych na miejscu) lub zaleceniami do ćwiczeń pod okiem rodziców.

Dwa razy w semestrze odbywa się grupowa obserwacja psychologiczna. Pozwala na dostrzeżenie ewentualnych problemów rozwoju dzieci, co daje możliwość skierowania ich na dalsze badania diagnostyczne, otoczenie odpowiednią opieką i wsparciem.

ŻEBY KÓZKA...

ma siedzibę w willowej dzielnicy Piaseczna, w bliskiej okolicy dorzecza Jeziorki i Zielonej oraz niedalekim sąsiedztwie uroczych przyrodniczo zakątków Zalesia Dolnego.