Zajęcia Adaptacyjne

Zajęcia adaptacyjne

BRYKANKI I SZUMILASKI – WYJĄTKOWE ZAJĘCIA ADAPTACYJNE DLA MALUCHÓW W „ŻEBY KÓZCE…”

DLA KOGO?

Nasze zajęcia są skierowane do dzieci od 2 r. ż., które nie rozpoczęły jeszcze edukacji w żłobku/przedszkolu.

To wspaniałe rozwiązanie dla rodziców, którzy dopiero rozglądają się za odpowiednim miejscem rozwoju dla swojej pociechy.

Jeśli zastanawiasz się, czy Twój maluch jest już gotowy na naukę samodzielności w grupie rówieśniczej;

Jeśli pragniesz, by powoli i łagodnie oswoił się ze środowiskiem placówki edukacyjnej;

Jeśli szukasz fachowej porady, pomocy w tym, jak przygotować dziecko do funkcjonowania poza kręgiem osób najbliższych….

to nie mogłeś trafić lepiej!

BRYKANKI I SZUMILASKI – co to takiego?

To „żebykózkowy” program przedszkolnych zajęć adaptacyjnych przeznaczony dla maluszków od 2 r. ż.

To zajęcia, w których dzieci uczestniczą wraz z rodzicami/opiekunami.

Prowadzimy je my – wykwalifikowane, radosne, czułe, pełne pasji oraz miłości do dzieci i przyrody, nauczycielki wychowania przedszkolnego, w składzie: Agnieszka Milewska, Kamila Rajska i Aleksandra Miklas. Każde zajęcia realizujemy w dwuosobowym zespole.

Dzieci czasem rozpiera energia. Mają ochotę skakać, biegać, kręcić się w kółko, tupać, klaskać, turlać się, ścigać, tańczyć – po prostu się zmęczyć. BRYKANKI – to ta część zajęć, w których wychodzimy naprzeciw ich potrzebie ruchu, rozładowania energii i „wybrykania” się do woli. W „Żeby kózce…” mamy na to przestrzeń, odpowiedni sprzęt i mnóstwo pomysłów, jak pokierować ich aktywnością, żeby była ona bezpieczna i stanowiła dla nich jak najlepszą formę zabawy.

Po wzmożonej aktywności fizycznej dobrze jest odpocząć, posłuchać o czym szumi las, pooddychać głęboko w rytm muzyki relaksacyjnej, polepić z masy solnej, pomalować farbami, poukładać, ponawlekać, poprzyklejać, porozmyślać. Ta część zajęć to SZUMILASKI – moment skupienia uwagi na czytanej baśni, koncentracji na pracach manualnych oraz czas relaksu i wyciszenia.

BRYKANKI I SZUMILASKI to dwie integralne części codziennych zajęć przedszkolnych w naszej placówce. Nie da się tylko brykać lub wyłącznie wsłuchiwać w szum lasu. W proponowanych dzieciom aktywnościach należy zachować właściwą równowagę. My potrafimy to robić najlepiej.

Z doświadczenia wiemy, że dzieci, które miały dotychczas niewielką styczność z rówieśnikami lub większość czasu w ciągu dnia spędzają pod opieką mamy, niani czy babci około 2 r. ż. zaczynają coraz bardziej potrzebować kontaktów interpersonalnych z innymi dziećmi. Sukcesywnie się na nie otwierają oraz poszukują możliwości odkrywania i poznawania otaczającego świata coraz bardziej niezależnie od rodziców. Czasem nawet na przekór ich radom, prośbom i wskazówkom. Klasyczny bunt dwulatka. To świetny moment, by pokazać maluchowi, jak wspaniale jest działać w grupie z dziećmi, które mają bardzo podobne do ich potrzeby, zainteresowania, motywacje.

Obecność rodziców/opiekunów w czasie naszych zajęć gwarantuje dzieciom poczucie bezpieczeństwa i emocjonalnego komfortu. Jednocześnie są one, przez nas, włączane do zabaw i różnych form aktywności z nowymi kolegami i koleżankami. Daje im to możliwość zbudowania zaufania do nowych dorosłych w swoim otoczeniu i do nawiązania relacji z rówieśnikami. Taka formuła zajęć adaptacyjnych pozwala również maluchom stopniowo, we własnym indywidualnym tempie oswoić nową przestrzeń, poznać panujące tu zasady, a z upływem czasu poczuć się „u siebie”.

Wtedy rodzice już z pełnym spokojem i zaufaniem mogą zapisać dziecko do naszej placówki wiedząc, że w „Żeby kózce…” będzie mu najlepiej. Zapraszamy!

CO? GDZIE? KIEDY?

BRYKANKI I SZUMILASKI rozpoczynamy w „Żeby kózce…” od nowego 2019 roku.

Zajęcia będą się odbywać w:

Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym „Żeby kózka…” mieszczącym się przy ul. Świętojańskiej 7 w Piasecznie.


Rozpoczynając od 08.01.2019 r. zajęcia będą prowadzone regularnie 2 razy w tygodniu – w każdy wtorek i czwartek w godz. 10:00 – 12:00.

O częstotliwości udziału dziecka w zajęciach decydują rodzice.

Można odwiedzać nas 2 razy w tygodniu co tydzień, bez obaw, że treści zajęć się powtórzą – u nas zawsze coś nowego lub jakkolwiek inaczej, zgodnie z Państwa możliwościami i potrzebami.


ZAPISY

Na BRYKANKI I SZUMILASKI obowiązują zapisy pod nr telefonu:

517 821 944

Zgłoszeń należy dokonywać najpóźniej do godz. 17:00 w dniu poprzedzającym planowane zajęcia.

Aby zajęcia się odbyły potrzebna jest niezbędna do ich przeprowadzenia minimalna liczba 2 dzieci. W przypadku niewystarczającej liczby uczestników zajęcia zostaną odwołane.


CENNIK

Koszt jednorazowych zajęć w przypadku uczestnictwa w nich:

– od 2 do 5 dzieci wynosi 40 zł od dziecka;

– od 6 do 10 dzieci wynosi 30 zł od dziecka.

Jest to koszt całkowity zajęć (łącznie z wykorzystywanymi podczas ich trwania materiałami plastycznymi, przyrodniczymi itp.).

Wszystkie wytwory indywidualnej twórczości dziecięcej powstałe w trakcie naszych zajęć mogą Państwo zabrać ze sobą do domu.

Koszt obejmuje uczestnictwo w 2 godzinach zajęć. Nie ma możliwości obniżenia kosztu udziału w zajęciach gdyby Państwo zechcieli spędzić u nas mniej czasu.

Karnety

Dla osób, które chciałyby brać udział w naszych zajęciach regularnie proponujemy wykupienie karnetów miesięcznych.

Na ich podstawie można wziąć udział w 8 BRYKANKACH I SZUMILASKACH w miesiącu.

Koszt karnetu wynosi 220 zł niezależnie od liczby dzieci uczestniczących w zajęciach.

Uwaga! W przypadku wykupienia karnetu i niewykorzystania możliwości uczestnictwa w zajęciach nie zwracamy środków za te zajęcia.

Zwrotu środków dokonujemy jedynie za zajęcia, które nie zostały przeprowadzone z przyczyn zależnych od nas (organizatorów).


FORMY PŁATNOŚCI

Za zajęcia jednorazowe należy dokonać płatności gotówką w dniu zajęć – przed ich rozpoczęciem (mile widziane równo odliczone kwoty).

Płatności za karnety można dokonywać gotówką w dniu pierwszych zajęć – przed ich rozpoczęciem

lub przelewem na podany poniżej nr konta bankowego:

NIEPUBLICZNY PUNKT PRZEDSZKOLNY „ŻEBY KÓZKA…”
Santander Bank
02 1090 2590 0000 0001 3742 1025

W tytule prosimy wpisać: „zajęcia adaptacyjne – karnet – nazwa miesiąca, na jaki chcą Państwo wykupić udział w zajęciach oraz imię i nazwisko dziecka.”

W tym wypadku prosimy o przyniesienie na pierwsze zajęcia wydrukowanego dowodu wpłaty.

ŻEBY KÓZKA...

ma siedzibę w willowej dzielnicy Piaseczna, w bliskiej okolicy dorzecza rzeki Jeziorki i Zielonej oraz niedalekim sąsiedztwie uroczych przyrodniczo zakątków Zalesia Dolnego.